Twoje schody krok po kroku
![](https://maderadura.pl/wp-content/uploads/2023/11/schody-na-wymar-gorzow-wielkopolski-uai-1440x900.png)
Zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa czy remont domu to poważne przedsięwzięcie. Dla wielu z Nas jest to wręcz życiowa inwestycja. Pośród trudności na jakie napotykamy, jest także wybór odpowiednich schodów i nie ma znaczenia, czy budujesz nowy dom, czy w trakcie remontu wymieniasz stare schody na nowe. Naszym celem jest przeprowadzić Ciebie przez ten proces w sposób możliwie najłatwiejszy. Dlatego możesz nam zaufać. Dzięki naszemu doświadczeniu i know-how chętnie udzielimy profesjonalnego doradztwa na każdym etapie tego procesu. Naszym celem jest zarabianie pieniędzy, a temu nie służą spory z klientem lub usuwanie wad reklamacyjnych. Dlatego stawiamy na jakość i zadowolenie klienta. To się opłaca każdej ze stron.
W celu otrzymania bezpłatnej, niewiążącej oferty prosimy o kontakt e-mailowy bądź telefoniczny. Do wstępnej wyceny będziemy potrzebowali kilka informacji:
- Rodzaj schodów – jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów, więc jeżeli masz zdjęcie/szkic/obrazek wymarzonych schodów będzie nam dużo łatwiej określić Twoje potrzeby, ale jeżeli kompletnie nie wiesz jaka konstrukcja się sprawdzi u Ciebie, doradzimy profesjonalnie najlepsze rozwiązanie.
- Rodzaj drewna – najpopularniejsze to dąb, jesion, buk, sosna, modrzew, klon, ale możemy wykonać schody także z innych gatunków drewna, przy czym może to wydłużyć proces.
- Wykończenie – lakier, bejca, olej, a może tylko stopnie i poręcze w kolorze naturalnego drewna, a reszta malowana na jakiś kolor?
- Rodzaj balustrady – drewniana z tralkami okrągłymi bądź prostokątnymi (a może tralki toczone?), szkło hartowane, stal nierdzewna, wypełnienia wycinane z blachy, inne…
- Wysokość piętra – potrzebna do kalkulacji ilości stopni.
- Kształt i wielkość otworu w stropie – często ogranicza konstrukcję schodów poprzez determinowanie wolnej przestrzeni nad głową podczas wchodzenia po schodach.
- Dodatki – warto też od razu zaznaczyć, jeżeli potrzebne będą dodatki w postaci balustrad wokół stropu, zabudowy stropu deską stropową, dodatkowych poręczy na ścianę, zabudowy przestrzeni pod schodami, czy nawet drzwi wewnętrznych bądź blatów. Dodatkową pracą będzie także ewentualny demontaż starych schodów.
Po uzyskaniu tych informacji nasz projektant przygotuje dla Państwa wstępny projekt i wizualizację, które wraz ze wstępną wyceną przedstawimy do analizy. Po akceptacji kosztorysu umówimy się na spotkanie i nasz technik przyjedzie do Ciebie dokonać pomiarów oraz omówić szczegóły. Do pomiarów potrzebny będzie dostęp do otworu w stropie. Powinien też być już tynk na ścianach klatki schodowej. Po ustaleniu szczegółów i podpisaniu umowy zostanie przygotowany finalny projekt oraz ostateczna wycena. Otrzymasz go do akceptacji wraz z wizualizacją komputerową. Na tym etapie jeszcze możesz dokonać zmian, aż do uzyskania zadowalającej formy. Dopiero po ostatecznej akceptacji blokujemy projekt. Teraz Twoje schody trafią na produkcję. W zależności od wielkości i skomplikowania schodów oraz rodzaju drewna produkcja trwa od dwóch do sześciu tygodni (w specjalnych przypadkach, np. drewno egzotyczne czy poliki stalowe, może to być dłuższy termin, ale ustalimy go na etapie podpisywania umowy).
Przewidywany termin montażu z dokładnością do tygodnia kalendarzowego przedstawimy w umowie. Dokładny termin co do dnia zostanie przedstawiony na około tydzień przed montażem w celu potwierdzenia. Montaż schodów samonośnych zostanie ukończony w jeden dzień. Przy okładzinach schodów betonowych czas będzie dłuższy – może sięgnąć nawet kilku dni.